1 czerwca pod Bełchatowem odbyło się szkolenie dla członków Polskiego Związku Pracodawców Leśnych pod hasłem „Bezpieczna praca drwala”.

Podczas szkolenia uczestnicy zaznajomili się z wymogami jakie musi spełnić drwal starający się o Europejski Certyfikat Drwala (ECC). Certyfikat jest już obecnie wymagany w niektórych krajach Europy, ma na celu podwyższenie bezpieczeństwa pracy drwala.

Drwal, który przystępuje do jego uzyskania musi się wykazać znajomością, zarówno teoretycznie jak i praktycznie, zasad bezpiecznej pracy pilarką.

Członkowie PZPL poznali zasady przyznawania certyfikatu, wymogi i przebieg egzaminu. Wszystko po to, aby w razie potrzeby pracy za granicą lub wprowadzenia podobnych wymogów w przyszłości w Polsce być zaznajomionymi z tym tematem.

Z uwagi na termin (Dzień Dziecka) członkowie PZPL przyjechali na szkolenie całymi rodzinami i spędzili wspólnie weekend. Lepiej się poznaliśmy i omówiliśmy przy okazji wiele spraw, jakie obecnie nurtują pracodawców leśnych.

Więcej zdjęć zostało wysłanych do Członków PZPL mejlem w specjalnej notatce ze szkolenia.

Można też obejrzeć galerię zdjęć ze szkolenia na zamkniętej grupie na FB tylko da członków PZPL. Jeśli jesteś członkiem PZPL zapisz się do grupy:

https://www.facebook.com/groups/161205324830089/?ref=group_header

 

1fm1fm1fm